Palkitut 2010

Suomen Rottweileryhdistyksen harrastusmerkki:
Lihasulasäätiö
Sami Pajusaari

Suomen palveluskoiraliiton kultainen ansiomerkki:
Pirjo Koskinen

Suomen palveluskoiraliiton hopeinen ansiomerkki:
Marja-Leena Pajusaari

Suomen Palveluskoiraliiton pronssinen ansiomerkki:
Heini Kainulainen
Piia Särkilampi

Suomen Palveluskoiraliiton kultainen harrastusmerkki:
Piia Särkilampi
Seija Laine
Sirpa Attila

Suomen Palveluskoiraliiton hopeinen harrastusmerkki:
Annu Haavisto
Veera Höglund
Leena Aro

Suomen Palveluskoiraliiton pronssinen harrastusmerkki:
Jaana Tuominen
Matleena Ikonen
Kirsi Laine

Vuoden Näyttelykoira -kiertopalkinto:
RWN Sue's Secrets Ängry Angel, Tytti Ruuskanen

Vuoden Käyttökoira -kiertopalkinto:
RWU Manouman Syndrooma-Pasi, Kaisa Salovuori

Vuoden TOKO-koira -kiertopalkinto:
RWN Finnrott's Mandy, Annu Haavisto

Vuoden PK-tulokas:
RWN Nisupihan Uhina Impi, Jenny Koivuniemi

Vuoden Toko-tulokas:
RWN Finnrott's Mandy, Annu Haavisto

Juntin Kello -kiertopalkinto:
(Alaosaston paras pistemäärä kellokisoissa)

RWU Manouman Syndrooma-Pasi, Kaisa Salovuori

Vuoden PK-kannustuspalkinto:
RWU Manouman Syndrooma-Pasi, Kaisa Salovuori

Tuplatopakka -kiertopalkinto uudelle jäsenelle joka on kunnostautunut sekä oman koiransa kouluttamisessa että yhdistystoiminnassa:
(Palkinnon lahjoittanut Ylöjärven Käyttöhukat)
Marko Ruuskanen

Parhaat palveluskoirakokeen maastopisteet -kiertopalkinto:
(Palkinnon lahjoittanut Pirkanmaan Käyttökoirayhdistys)
RWU Musanterin Irwin, Marja-Leena Pajusaari

"Hikeä Ja Kyyneliä"  -kiertopalkinto parhaista PK kokeen tottelevaisuuspisteistä:
(Palkinnon lahjoittanut SRY Päijät-Hämeen alaosasto)
RWU Musanterin Irwin, Marja-Leena Pajusaari

Alaosaston Kannustusmerkit:
Teemu Selin
Hanne Selin
Tapio Rosengrén

BH-kokeen hyväksytysti suorittaneet, kunniakirja:
RWN Finnrott's Mandy, Annu Haavisto
RWN Mustankonnun Amanda, Marko Räsänen
RWN Maahismetsän Fifty-Sixty, Ulla Peltoniemi
RWU Maahismetsän Haltiamieli, Matleena Ikonen
RWN Finnmaiden's Always Amber, Leena Aro
RWU Jylhävuoren Zappa, Henna Myllymäki
RWU Mustankonnun Beefeater, Jenna Kurtti
RWU Emma-Kaarinan Lexa-Leopardi, Erkki Haavismaa
RWN Heizelwood Chloe, Marianne Koivisto

Rotumestaruus:
FH rotumestaruus: RWU Manouman Syndrooma-Pasi, Kaisa Salovuori
Alaosaston 1. kellokisajoukkue hopea: Marja-Leena Pajusaari, Piia Särkilampi, Kaisa Salovuori
FH hopea: Teija Wallenstjerna

Piirimestaruus:
EK PM: RWU Musanterin Irwin, Marja-Leena Pajusaari

KVA-tittelit:
RWU Musanterin Irwin, Marja-Leena Pajusaari
RWU Manouman Syndrooma-Pasi, Kaisa Salovuori
RWN Hotweilers Helmi, Piia Särkilampi

Vuoden työkoira:
Matti Kivistö & Sami Pajusaari

Erikoismuistaminen:
Marja-Leena Pajusaari, kiitokseksi pitkästä ja arvovaltaisesta hallitustyöskentelystä ja puheenjohtajuudesta

on 02 elokuu 2016
Osumia: 521